Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Lithographs / Litograph 15773573



*

nr 1577 3573


Honoré Daumier

(1808-1879), Frankrike


Honoré Daumier (1808-1879), France. Émotions parisiennes. Image dimensions: 25x18 cm, outer dimensions including frame: 42x33 cm. No signature,


LITOGRAPH, Émotions parisiennes. Bildmått: 25x18 cm, yttermått inklusive ram: 42x33 cm. Ej signerad


Honoré Daumier, French, born 1808, dead 1879.

Estimate:

500

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday November 13 2023
at 20:21:09


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/11 18:48:34 1      100 kr
13/11 19:23:04 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Honoré Daumier

Honoré Daumier, French, born 1808, dead 1879.

Read more about Honoré Daumier
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa frankrike fransk franska franskt grafik honoré daumier litografi litografier émotions parisiennes




Ladda ner broschyr